Aktualności

 


 

 

 


 

W dniu 07.09.2018r. z  przyczyn technicznych

Punkt PSZOK  w Starych Lipinach będzie nieczynny.


 


 

ZMIANA TERMINU WYWOZU ODPADÓW !!!

 

 

Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie Sp. z o. o.

uprzejmie informuje, iż w związku z uchwaleniem przez Sejm ustawy ustanawiającej 12 listopada 2018 roku dniem wolnym od pracy,

Spółka zrealizuje odbiory odpadów z dnia 12.11.2018 (Poniedziałek) w terminie zastępczym w dniu 

10.11.2018 (Sobota).

 

 

* Gmina Wołomin ( odbiór odpadów segregowanych z Rejonu II )

 

* Miasto Wołomin ( odbiór odpadów zmieszanych komunalnych z      Rejonu VIII oraz odbiór odpadów zielonych i biodegradowalnych z rejonu I )

 

* Zielonka ( odbiór odpadów zmieszanych komunalnych z zabudowy wielorodzinnej oraz odbiór odpadów segregowanych z Sektora II )


 

GODZINY PRACY PSZOK

ul. Łukasiewicza 4 oraz Al. Niepodległości 253

W dniu 20 kwietnia 2019 r.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów PSZOK

będzie czynny w godz. od 9:00 do 13:00

 

 

Segreguję na szóstkę! – fotograficzny konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych

 

Koniec roku szkolnego tuż, tuż, oceny końcowe już znane, to może macie ochotę na jeszcze jedną i to w dodatku szóstkę?

 

Wszystkich uczniów szkół podstawowych Gminy Wołomin zapraszamy do udziału w konkursie „Segreguję na szóstkę!”, w którym do wygrania są markowe, turystyczne butelki filtrujące wodę, piękne edukacyjne gry ekologiczne oraz inne bardzo przydatne w czasie wakacji eko-gadżety!

 

 

Więcej szczegółów: https://mzo.wolomin.pl/konkurs

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że zostaliśmy zmuszeni do zaprzestania odbioru odpadów biodegradowalnych z terenu miasta Zielonka z dniem 1 lipca br.Powodem naszej decyzji jest rażąca strata finansowa, którą od dłuższego czasu ponosi MZO Wołomin odbierając odpady biodegradowalne z miasta Zielonka. Ilość tych odpadów znacznie przekracza szacunkowe wielkości założone w umowie z 19 grudnia 2017 r. określone przez Zielonkę. Niestety, ponawiane wielokrotnie prośby o renegocjację warunków umowy co do zwiększenia wynagrodzenia, kierowane przez MZO Wołomin do Burmistrza Zielonki, pozostały bez odpowiedzi.Znaczny wzrost kosztów realizacji umowy, który szczegółowo wykazywaliśmy w pismach kierowanych do Burmistrza Zielonki oraz w trakcie spotkań dwustronnych spowodował, że umowa w zakresie odbioru odpadów biodegradowalnych jest nie tylko nieopłacalna, ale generuje duże straty dla naszego Zakładu.Liczymy na zrozumienie zaistniałej sytuacji ze strony Mieszkańców Zielonki, przepraszamy za wszelkie niedogodności i mamy nadzieję, że władze miasta znajdą rozwiązanie tej sytuacji. Jesteśmy gotowi wznowić odbiór odpadów, gdy tylko uda się wypracować porozumienie, które pozwoli nam funkcjonować bez ponoszenia strat.

 

© 2018 Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie Sp. z o.o.   |   by ITINSTYTUT