Uwaga! Znak Uwagi

Apel do Mieszkańców

Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Wołomin:

  • pozostańmy w domach
  • to nie jest czas wzmożonej aktywności
  • wstrzymajmy się z generalnymi remontami
  • odłóżmy na później dostarczanie odpadów do PSZOK
  • nie generujmy dodatkowych kontaktów pomiędzy ludźmi

Apel związany jest z podniesionymi głosami krytyki w zakresie zamknięcia PSZOK-ów funkcjonujących w gminie Wołomin oraz ograniczenia bezpośredniej obsługi klienta w biurze.

Cytując słowa Ministra Zdrowia skierowane do uczniów, studentów i młodzieży „to nie jest czas wolny, czas ferii dla dzieci i młodzieży” chcemy skierować podobne słowa do dorosłych mieszkańców naszej gminy „to nie jest czas wzmożonej aktywności w sklepach budowlanych czy generalnych przedświątecznych remontów a co za tym idzie generowania dodatkowych odpadów które trzeba zagospodarować”.

W czasie wiosennych porządków do każdego z PSZOK-ów każdego dnia przyjeżdża do 100 osób. Proszę zatem rozważyć jakie to stanowi zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronowirusa dla wszystkich mieszkańców włącznie z pracownikami Spółki.

Wykażmy się w tym trudnym czasie odrobiną empatii, uświadomijmy sobie, że zarażenie pracownika Spółki spowoduje konieczność kwarantanny całego zakładu. Co wówczas z systematycznym odbiorem odpadów? Co z codziennym odbiorem odpadów w zabudowie wielorodzinnej?

Zatem odłóżmy na bardziej sprzyjający czas kwestie związane z przekazywaniem odpadów do PSZOK-ów!

Bądźmy solidarni.

Z góry dziękujemy za zrozumienie i zastosowanie się do powyższego apelu, ponieważ nasze odpowiedzialne zachowania mają pomóc chronić nas wszystkich przed groźną infekcją i zachorowaniem.