Dezynfekcja

15-05-2020 Komunikat

Prewencja przede wszystkim. 

U jednego z pracowników sortowni odpadów działającej w ramach MZO Wołomin, wystąpiła podwyższona temperatura. Lekarz pierwszego kontaktu zasugerował, aby pracownik poddał się badaniu na obecność koronawirusa. Pracownik został natychmiast odizolowany od pozostałych członków personelu, przebywa obecnie w kwarantannie domowej. Stan zdrowia pracownika jest dobry – czekamy na wyniki testu.

Prewencyjnie postanowiliśmy poddać kwarantannie domowej wszystkich pracowników, którzy mieli kontakt z podejrzanym o zakażenie. Żaden z nich nie wykazuje obecnie objawów chorobowych.  
Dziś cały zakład produkcyjny, a także pomieszczenia socjalne, w których przebywał podejrzany o zakażenie koronawirusem pracownik zostały poddane dezynfekcji. Za szybką i sprawną akcję dziękujemy strażakom z OSP Stare Grabie i OSP Wołomin. Za płyn do dezynfekcji dziękujemy Panu Bogdanowi Domagale

Podkreślamy, że od początku epidemii MZO w Wołominie stosuje się do wszystkich wytycznych przeciwepidemicznych. Miejsca pracy są regularnie dezynfekowane, a nasi pracownicy mają stały dostęp do środków ochrony osobistej, w tym maseczek, rękawiczek i płynów do dezynfekcji. 

O dalszym przebiegu sprawy będziemy informowali Państwa na bieżąco