ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ ZIEMI W WOŁOMINIE. MZO ROZDAJE ROŚLINY I KOMPOST

Zbliża się Dzień Ziemi. Z tej okazji MZO zaprasza do udziału w akcji WOŁOMIN ODZYSKUJE NA WIOSNĘ. Zużyte baterie oraz sprzęt elektroniczny i elektryczny będzie można wymienić na sadzonki roślin. Mieszkańcy otrzymają także wartościowy kompost wytwarzany przez spółkę z odpadów zielonych.  

Akcja odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku na Placu 3 Maja w Wołominie. W godzinach od 12 do 15 będzie można wymienić baterie, zepsutą suszarkę, lokówkę, telefon, drukarkę lub inny mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na sadzonki roślin. Wystarczy 10 baterii lub 1 szt. zużytego sprzętu by otrzymać sadzonkę, przy czym jedna osoba może odebrać maksymalnie 3 rośliny. Nie zabraknie ekologicznych warsztatów i konkursów. – Wspólnie z mieszkańcami sadzić będziemy rośliny z wykorzystaniem ekologicznego kompostu produkowanego w naszej instalacji w Starych Lipinach. To wartościowy produkt powstający z wytwarzanych przez mieszkańców odpadów zielonych. Kompost służy do polepszania jakości gleby. W dniu akcji będziemy go rozdawać nieodpłatnie  – mówi Jarosław Kubała, Prezes MZO w Wołominie Sp. z o. o.

Na Placu 3 Maja zaparkuje także MPSZOK, czyli mobilny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Mieszkańcy będą mogli przekazać odpady problemowe takie jak żarówki, opakowania po detergentach i środkach ochrony roślin, farby, tusze i tonery do drukarek, termometry czy przeterminowane leki. Pełna lista odpadów przyjmowanych do MPSZOK dostępna jest na stronie na stronie https://mzo.wolomin.pl/kategoria/mpszok

Regulamin akcji_Wołomin odzysukje na wiosnę