Ziemia na tle zielonym ze znaczkiem recyklingu, ilustracja do informacji

Wiosenne porządki na Białych Błotach

Aż 1060 kg odpadów zostało zebranych podczas tegorocznych wiosennych porządków na Białych Błotach! W akcji wzięli udział organizatorzy: Wołomińska Rada Seniorów i Młodzieżowa Rada Miasta oraz liczni mieszkańcy, którzy jak zwykle nie zawiedli i, zaopatrzeni w worki i rękawiczki dostarczone przez Miejski Zakład Oczyszczania, ochoczo zabrali się do pracy. Każdy, kto zechciał pomóc w porządkach na obszarze Białych Błot mógł otrzymać sadzonkę. W tym roku w ramach akcji wydano 238 roślin. 

Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób ponad tona śmieci, za której odbiór odpowiedzialny był MZO Wołomin, nie będzie już zagrażać naszemu środowisku. Wszystkie odpady zostaną bezpiecznie zutylizowane. 

Sukces akcji cieszy, a zarazem przeraża. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że byłoby lepiej, gdyby tego typu przedsięwzięcia nie były potrzebne. Jednocześnie mamy świadomość, że wciąż pozostaje wiele do zrobienia w zakresie oczyszczania zielonych obszarów oraz edukacji proekologicznej. Dlatego zawsze będziemy gotowi wspierać podobne inicjatywy.